środa, 13 sierpnia 2014

Okienka i hibiskus bylinowy:)

  Obiecałam Wam lepsze fotki po ściągnięciu folii, więc słowa dotrzymuję. Pogoda była barowa, więc wybaczcie pochmurną aurę. Wczoraj Panowie z Pabianic przyjechali do nas i zamalowali usterki specjalnym lakierem, który dostałam od nich w podarunku. Wyszło nam 7 okien z drobnymi ryskami powstałymi najprawdopodobniej podczas załadunku okien. Wynegocjowałam 700 zł upustu. 
   Nie wszyscy wiedzą, że te złote szprosy znajdują się wewnątrz szyby (na przykład moja Teściowa już zastanawiała się jak ja te okna będę czyścić z tymi szprosami... :) ). Tak więc uspokajam - szprosy nie wpływają w jakikolwiek sposób na sposób mycia okien. W naszym przypadku znajdują się one między zewnętrzną, a środkową szybą.


Podczas wykonywania elewacji będziemy musieli dobrać kolor drewnianych ozdobników poddachowych do koloru okleiny okiennej.


   Dziś spędziłam pół dnia na podklejaniu klejem na gorąco wszystkich kabli położonych na pierwszym piętrze tak, aby tynki mogły je z łatwością pokryć... Czekamy teraz na naszych tynkarzy, nie wiem czy uda im się rozpocząć prace jeszcze przed długim weekendem, zobaczymy. Nie wiem, czy cokolwiek zobaczycie z poniższego zdjęcia, ale tak to mniej więcej wyglądało - wszelkie odstające kable mocno przyciskałam do ściany rozgrzanym klejem z pistoletu. Oczywiście nie obyło się bez wielokrotnego oparzenia palców, ale przecież jak jest wojna to i ofiary muszą być:)

A tu hibiskus bylinowy zakupiony ponad miesiąc temu na targu od przemiłego pana, który obiecał mi ogroomne kwiatostany i faktycznie nie okłamał mnie - różowy kwiat ma średnicę około 18cm.  Miał być czerwony, ale różowy też wygląda bajecznie i cieszy oko. A na pędach wciąż wiele zawiązanych pąków gotowych do rozwinięcia. Sama radość oglądania takich roślinek.


 Miłego wieczorku wszystkim, ja znikam już do mojego kochanego Męża, czas na odpoczynek. Dobranoc!

2 komentarze:

  1. Świetny ten Twój blog, cała masa pozytywnych inspiracji, a domek śliczny. Trafiłam tu z my-cottage-life-bubisa.blogspot.com i zostanę na dłużej jeśli pozwolisz. :) Właśnie zaczynam swoją przygodę z blogiem, więc w wolnej chwili zapraszam do mnie

    http://niekoniecznie-perfekcyjnej-dolcevita.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. dziękuję bardzo Aalex! Widziałam Twojego bloga i dołączam go do mojej listy obserwowanych i czytanych blogów:) Dziękuję serdecznie za zaproszenie i zapraszam częściej do mnie! Powodzenia w Tworzeniu Twojego małego światka

    OdpowiedzUsuń