czwartek, 12 czerwca 2014

Rozdzielacz do ogrzewania...oraz sprawy o innej tematyce:)

   Pan Marian zakupił dla nas rozdzielacz do ogrzewania - 6 zaworów do podłogówki i 4 do grzejników. Całość kosztuje 1600 zł i wygląda tak:
    
    Skrzynka umieszczona będzie w kotłowni obok pieca gazowego, na ścianie..
    Wszystkim, którzy nas odwiedzają bardzo podoba się robota związana z ociepleniem:) Jestem cała w skowronkach. Pan Marian również był pod wrażeniem. Cieszę się, że udało się to zrobić w zasadzie bez jakiegokolwiek pokazu ze strony specjalisty, jedynie na podstawie filmiku instruktażowego firmy Isover na Youtube. Okazuje się, że się da. Jedyne co zmieniliśmy, to odstęp pomiędzy profilami - z 50cm na 40cm, aby łatwiej montować później płyty regipsowe. Skutkiem czego oczywiście weszło nam nieco więcej profili, ale nieznacznie. Supermaty zostały nam 3 rolki, więc je oddam Panu Marianowi z Maksbudu. Natomiast Unimaty 10 cm starczyło co do metra prawie. Zobaczymy jak z Unimatą 15 cm, bo to pójdzie na strop, po tynkach już. Miejmy nadzieję, że tam również dobrze określiłam ilość maty.
   A tu moja różyczka zaczyna kwitnąć... 

   Natomiast zdjęcie poniżej prezentuje drzewko wykonane z moimi Podopiecznymi w pracy. Jest to uschnięta lipa, pomalowana na żółto, do niej doczepione są sztuczne listki oraz zawieszone są ręcznie robione sówki. Teraz spoglądają swoimi wielkimi oczyma na każdego Mieszkańca Domu Pomocy Społecznej na jadalni:)

   Korzystając z okazji, że wiele osób czyta mojego bloga chciałam zapytać o jedną rzecz. 5 lipca organizujemy naszym Mieszkańcom imprezę z okazji Wianków oraz trzeciej Rocznicy funkcjonowania DPSu w Grabiu. Dlatego też szukamy ludzi o dobrym sercu, którzy chcieliby pomóc w jakikolwiek sposób. Może to być niewielki pokaz, mogą to być drobne dary, ufundowanie poczęstunku, nagród rzeczowych, zorganizowanie ciekawej atrakcji itd... Chciałabym podziękować Formacji Agua za tak szybki odzew i chęć pomocy. Jesteście kochani i już nie możemy się doczekać, aby zobaczyć Wasz występ taneczny. Zamieszczam linka do fanpage'a grupy:
     Tak więc jeśli ktoś z Was ma możliwość i chciałby pomóc zapraszam do kontaktu. Mieszkańcy na pewno odpłacą wdzięcznością. Czasem dobrze jest zrobić coś dobrego dla drugiego Człowieka. Przywraca to wiarę w to, że wciąż są jeszcze ludzie, którzy chcą pomóc bezinteresownie.
      A tymczasem - miłego wieczoru dla Wszystkich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz