wtorek, 13 maja 2014

Dzień osiemnasty - więźby cd oraz murowanie kominów

Więźby dachowej ciąg dalszy. Panowie wymurowali również kominy na I piętrze, jednak musimy domówić kilka pustaków wentylacyjnych. Przyjechał styropian do ocieplenia jaskółki, a także zaprawa do klinkieru i sam klinkier ( w ciemnym brązie).
    Jutro przyjeżdża dachówka, niestety ma być okropna, deszczowa pogoda. Zapowiadają nawet małe podtopienia w niektórych rejonach. Niemiło, ale na to nie mamy już wpływu. Z tego co widzę na meteoprog, ma lać aż do soboty. Ale przecież i tak do tej pory pogoda nam sprzyjała, więc trzeba być za to wdzięcznym.
    My z Mężem się cieszymy dodatkowo, bo przyszła decyzja z banku, pozytywna! I już wkrótce otrzymamy drugą transzę (i oczywiście wyższą ratę miesięczną do spłacania).


W projekcie otwór ten jest za kominkiem. Jeśli wsadziłoby się wkład kominka, to całkiem przykryje dojście do wyciora i kominiarz nie będzie miał możliwości go tamtędy wyczyścić. Dlatego dokonaliśmy małej modyfikacji - trzeba było zamurować otwór z przodu i zrobić go z boku. Popatrzcie do swoich projektów Przy Wiosennej i upewnijcie się, że u Was też nie będzie takiego problemu. W tym przypadku architekci niezbyt się popisali. To samo z wielkością tych wielkich belek pod więźbę - za ogromne, dlatego zostały zmniejszone.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz