środa, 7 maja 2014

Dzień piętnasty - ściany I piętra cd oraz początek rozszalowywania

   Domek nam znowu rośnie. Widać już gdzie będą okna. Mamy już także wodę w domu! Udało się wreszcie dokopać do wody i bezpiecznie ominąć rurę z gazem. Musimy jeszcze tylko zakupić kurek, aby łatwo się odkręcało wodę. Mogę już podlewać swoje roślinki własną wodą:)
    Pora na zdjęcia:


Na zdjęciu powyżej doskonale widać różnicę jaką wprowadziliśmy zwężając otwór okienny pod okno balkonowe... Szerokość na dole jest szerokością według projektu, natomiast szerokość u góry - to już ta nasza, zmniejszona. Pan Przemek słusznie za wczasu zwrócił nam uwagę na ten mankament, ponieważ posiadanie tak szerokiego skrzydła okiennego wiązałoby się z tym, że po kilku latach ciężkie trzyszybowe okno siadłoby na zawiasach. Dodatkowo byłoby zimniej, bo to większa przestrzeń przeszklona. 90 cm w zupełności wystarcza. Jeśli macie podobnie w swoich projektach, zastanówcie się, czy nie warto nieco zwęzić otwór, by potem nie martwić się usterkami. Panie Przemku, jeszcze raz dziękujemy za podpowiedź.
   Nasza ekipa będzie zwężała również ten otwór na dole, tak oczywiście nie zostanie, szpara będzie podmurowana:). Po prostu Panowie zrobili najpierw według projektu, dopiero później przypomnieli sobie o karteczce z wymiarami, którą jakiś czas temu im dałam. Nic się nie dzieje, ważne, że zorientowali się na czas.
    My natomiast mamy wizytatora z banku, który zrobi zdjęcia, aby przesłać do centrali. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to niedługo otrzymamy kolejną transzę. Miejmy nadzieję, że obejdzie się bez komplikacji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz