piątek, 28 lutego 2014

       Dzień dobry kochani. Kolejny dzień, już jutro marzec, jak ten czas leci... 15 marca rozpoczynamy, a nie mamy jeszcze stempli, ani drewna. Dziś dostałam wycenę z KrakBetu, odnośnie dostawy betonu. (130zł/m3 za B20 K3 i 135 zł/m3 za B25 K4, plus koszt przepompowanie betonu w zależności od pompy - pompa 19 m - 12zł/m3; pompa 26m - 15zł/m3, są to ceny bez VAT, czyli średnio wyjdzie jakieś 180zł za kubik.). Pan Budowlaniec powiedział, że będziemy potrzebowali około 80 kubików betonu na cały budynek... Szkoda, że beton jest taki drogi.
      A od wczoraj mamy zamontowaną skrzynkę. Podwykonawcy Taurona przyjechali z mini koparką, pięknie wykopali, zasypali, a teraz nic, tylko czekać na fakturę za przyłącze. Tak wygląda nasza skrzyneczka - 10 m kopania, a rachunek przyjdzie pewnie na 1850 zł. Prądu jeszcze oczywiście tam nie ma, dopiero przynajmniej około miesiąca po zapłaceniu faktury popłynie tamtędy prąd... Sąsiadka, która również buduje dom i zaczęła już we wrześniu dziwiła się, że tak szybko uzyskaliśmy przyłącze, bo ona wciąż czeka i nie wiadomo kiedy będzie... A dom powstaje 200 m obok.
       Dzisiaj natomiast podjęliśmy ostateczną decyzję odnośnie okien dachowych - zakupiliśmy u Pana Pawła z Abito Roto Designo R6 z pakietem niskoemisyjnym potrójnych szyb (Ug=0,5 W/m2K), plus zamiast argonu zamówiliśmy wypełnienie kryptonem. Wydaliśmy znacznie więcej niż początkowo planowaliśmy, bo około 23 tysięcy, ale wierzymy, że warto zainwestować w coś, co ma być na lata. Oto mniej więcej co zamówiliśmy:
-dachówkę Creaton Harmonica Noblesse brązowa glazura (sztuk 1800 podstawowej plus pozostałe elementy)
-akcesoria typu membrana, taśma kalenicowa, blacha SSAB płaska Nowa Folia itd
-4 okna dachowe Roto Designo R6 
Są to dwa podwójne okna PCV z kołnierzem zespolonym. Jeden zestaw idzie do pokoju, drugi do łazienki od strony północnej. Zrezygnowaliśmy z okien drewnianych, ponieważ po pierwsze okien PCV nie trzeba impregnować, a po drugie gwarancja wynosi 15 lat, a nie jak w przypadku drewnianych - tylko 5. W Roto faktycznie jak Pan Paweł nam tłumaczył bardzo dobrym pomysłem są 4 punkty ryglowania, a nie jak w przypadku Fakro - tylko jeden. Okna posiadają termo-blok WD. Więcej na stronie:
http://pl.dst.roto-frank.com/pl/produkty/okna-dachowe/okno-obrotowe-designo-r6.html
   Tak jak uzgadnialiśmy, doradca techniczny z Roto przyjedzie i zamontuje osobiście jedno z okien, szkoląc naszą Ekipę, ułatwiając jej również pracę.
   Na Creatona natomiast mamy 50 lat gwarancji.
   Poniżej wizualizacja z nieco ciemniejszym dachem niż na zdjęciu u góry, a także okienka bez szprosów - chciałam zobaczyć jak by to wyglądało... Myślę, że też nieźle.
    Co do okien, znowu rozpatruję inną opcję - tym razem Brugmanna i Veka... Oknowy zawrót głowy:)
   Miłego wieczoru wszystkim, nas jeszcze czeka wieczorna impreza z karaoke, a jutro porządkowanie działki ciąg dalszy...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz