wtorek, 10 lutego 2015

Aktualności:) Ledy na schodach, mebelki w łazience

    Dobry wieczór kochani. Wiem, trochę mnie tu nie było, ale też i nie było za bardzo o czym pisać, bo nasz Wujek zrobił sobie tygodniową przerwę - będzie jutro.
   Co do drzwi - wszystkie wprawione oprócz trzech... w pokoju północnym, gdzie zamówiono ościeżnicę stałą mamy problem z zawiasami, trzeba będzie podkuć ścianę, bo inaczej drzwi otwierać się będą tylko 45 stopni... Poza tym Pan Ryszard chce uratować sytuację i wykonać opaskę zbliżoną wyglądem do opasek drzwi regulowanych, aby te jedne drzwi z ościeżnicą stałą aż tak się nie wyróżniały od reszty. Zobaczymy co z tego wyjdzie. 
  Drzwi w łazience górnej również czekają na podkucie, delikatne. A do kotłowni nie są zamontowane, bo Wujek nie położył jeszcze płytek akurat w tamtym miejscu. Więc czekamy, aż te drobne problemy się rozwiążą.
      Mój kochany Mąż w sobotę poskręcał wszystkie mebelki do łazienki dolnej. Zamówiliśmy jedne z tańszych zestawów i według mnie są wystarczające. Teraz tylko trzeba przytwierdzić je do ściany, zamontować baterię z syfonem i można ich używać. Ale jeszcze Wujek musi położyć silikon w łazience i zamontować kibelek.

      Mój Luby zamontował również wszystkie lampki schodowe led, które ostatnio kupiłam. Poszło Mu szybciutko, a światła wyglądają rewelacyjnie, chociaż jeszcze nie mamy gotowych schodów.

    Przyszło 7 karniszy, które zamówiłam hurtowo na Allegro. Zapłaciłam niecałe 400 zł za kompletne karnisze - podwójne rury, zaślepki, uchwyty oraz żabki. Wielka oszczędność.
    Natomiast w sobotę, za namową Teściowej udało mi się taniutko zakupić piękne zestawy 4ech zasłon oraz jedną firankę. Używane, ale w doskonałym stanie. Za wszystko zapłaciłam 300 zł, aż niewiarygodne - czyste, piękne i uszyte! Uwielbiam takie okazje. 
    Powoli przenoszę różne rzeczy do dwóch pokoi, układam w kąciku. Stwierdziłam, że już powoli trzeba zacząć się przeprowadzać, zamiast na koniec robić po tysiąc kursów między dwoma domami.

2 komentarze:

  1. nieważne, czy coś jest z promocji, czy kupione super drogo, ważne, że z głową, spełnia swoje funkcje i tworzy styl:) super, że wszystko idzie ku dobremu!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że wszystko ładnie idzie do przodu :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń