niedziela, 16 października 2016

Trochę niecodzienny post


    Witajcie kochani. U nas wszystko dobrze, jedynie marzyłoby się o nieco cieplejszej jesieni, by nie narzucać na siebie tylu warstw, kiedy gdzieś chce się wyjść...

   Chciałam się z Wami podzielić dwoma przepięknymi modlitwami - dla męża oraz żony. Przypadek sprawił, że znaleźliśmy jedną z nich (żony za męża) na spacerze w Karkonoszach. Bardzo mi się spodobała i schowałam ją do portfela. Był to dodatek do Gościa Niedzielnego. Zaciekawiona zerknęłam do internetu, czy istnieje też modlitwa męża za żonę. Bez problemu ją znalazłam. Wiem, że żyjemy w czasach, kiedy bycie katolikiem jest faux pas, a rozmowa o wierze jest wyśmiewana, ale trudno. Ja nie boję się mówić o wierze, bo tak wiele zawdzięczam Temu z góry, że nie śmiałabym się Go wstydzić.
   Może komuś z Was również przypadnie któraś z nich do gustu...
Modlitwa męża za żonę
Dobry Boże, dziękuję Ci za moją żonę. Dziękuję za Jej miłość, kobiecość, piękno, wrażliwość, widzenie spraw inaczej niż ja. Dziękuję za to, że skrzyżowały się nasze drogi, wybraliśmy siebie nawzajem, a Ty w sakramencie małżeństwa pobłogosławiłeś naszą miłość. Panie, daj jej cierpliwość, wyrozumiałość, pokój. Oddaję Ci wszystkie trudne sprawy, które są między nami: spory, nieporozumienia, zwątpienia. Spraw, abyśmy byli nawzajem dla siebie pomocą, umieli sobie przebaczać i wciąż lepiej siebie rozumieć. Otocz proszę moją Żonę opieką, strzeż ją od złego i dodawaj Jej sił. Chcę być jej wsparciem i obrońcą. Chcę być mężem i ojcem odpowiedzialnym za wychowanie naszych dzieci. Chcę, żeby była ze mną szczęśliwa. Kocham Ją.
Modlitwa żony za męża
Dziękuję Ci Panie za mojego męża. Za Jego miłość, za dobro, które mi daje. Za to, że dzięki Sakramentowi Małżeństwa mojemu tworzyć jedno Ciało.  Zawierzam Ci Boże wszystkie Jego myśli, gesty, słowa, decyzje, relacje z innymi ludźmi. Oddaję także to, co trudno mi w nim pokochać, co mnie irytuje  lub boli. Uświęcaj Boże naszą miłość. Proszę o wierność dla niego i dla mnie. Proszę o bliskość, która wyraża i umacnia miłość.  Pomóż nam, byśmy się zawsze dobrze rozumieli, potrafili pokonywać trudności, gasić konflikty i przebaczać sobie. Chroń go Panie od zła, daj mu silną wiarę i świętość. Błogosław jego pracy. Spraw, aby dzięki mnie mógł stawać się lepszym mężem i ojcem. Chcę jego szczęścia. Kocham Go.
   Słowa są takie proste, a jednocześnie takie piękne i prawdziwe.

2 komentarze:

  1. Jesteś fantastyczną Osobą Klaudusiu.

    OdpowiedzUsuń
  2. piękne słowa, piękna modlitwa, tylko czasami taka - trudna....

    OdpowiedzUsuń