niedziela, 13 października 2013

Ekipa budowlana wybrana!!!! :)

  Mam dobre wieści:) Dosłownie 15 minut temu doszliśmy do porozumienia z Szefem Ekipy budowlanej. Okazało się, że jednak pierwszy z którym rozmawialiśmy będzie najlepszy. Dodatkowo pokazałam wycenę materiałów do stanu surowego zamkniętego wykonaną przez firmę Dorbud i Pan Mariusz zaoferował pomoc w znalezienie jeszcze tańszego dostawcy, za co będziemy mu bardzo wdzięczni. Dorbud wyliczył  nam materiały budowlane  na 47 000zł (brutto), pod warunkiem, że zapłacimy gotówką w tym roku.
  Pan Mariusz pochwalił mój wybór dachówki Creaton, co bardzo mnie ucieszyło. Ponadto stwierdził, że również i tutaj może nam pomóc w znalezieniu tańszego sprzedawcy.
  Tak więc jesteśmy z Mężem wniebowzięci i mamy spokój w sercu, bo przynajmniej to już mamy uzgodnione.
  Na dobry początek współpracy podarowałam Panu Mariuszowi ręcznie robionego przeze mnie żółwika z papieru:)


  Za to niestety nie jesteśmy zadowoleni z polecanej przez znajomego mojego Teścia pani architekt Aliny Jeziernej. Jeśli będziecie mieć z nią do czynienia, to przypilnujcie sobie terminu... Ponieważ z wyżej wymienioną Panią podpisaliśmy umowę 9.08.2013 na plan zagospodarowania terenu oraz załatwienie reszty formalności aż do wniosku o pozwolenie na budowę i do tej pory Pani Alina nie wywiązała się ze swojej działki...Ponad dwa miesiące i co chwilę brakuje jej jedynie podpisów... Ostatnio jak dzwoniłam do Pani Architekt, bezczelnie tłumaczyła mi, że muszę dać jej jeszcze kilka dni, ponieważ równocześnie pracuje jeszcze nad innymi projektami... Szanowna Pani Alino, a co mnie to może obchodzić? Może powinna sobie Pani wziąć jeszcze 20 dodatkowych zleceń?
  Jest to frustrujące, ponieważ czas ucieka i rok się kończy, a zależy nam, aby jeszcze w tym roku uzyskać zarówno pozwolenie na budowę, jak i kredyt... Od następnego roku materiały budowlane mają iść w górę, a także nie można odliczyć sobie VATu.8 komentarzy:

 1. kolejna podobna sytuacja... nasz PAN architekt jest albo pijany albo zapracowany, od końca listopada nie może nanieść 3 drobnych poprawek, obiecuje, obiecuje i tyle z tego. Mało PAN geodeta na zrobienie 2 mapek potrzebował prawie 2 miesiące, a zapowiadał, że dla niego to pikuś bo on zajmuje się na ogromną skale zleceniami a branża słaboo idzie. Żebym pracowała tak jak PAN geolog to bym musiała o kupnie campingu a nie budowie domu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kuuuurcze.....współczuję! Nic tylko takich ludzi powiesić co nie dotrzymują słowa... Albo się podejmują zadania i wykonują je terminowo, albo niech będą szczerzy i zostawią robotę komuś innemu... W końcu bezrobocie u nas duże... Mam nadzieję, że uda się Wam szybko dopiąć wszelkie formalności, bo wiem jakie to jest męczące i stresujące. My wciąż czekamy na decyzje z banków, a złożyliśmy wniosek ponad dwa miesiące temu...To jest jakaś farsa. A jaki projekt wybraliście dla siebie Asiu? I z której pracowni? Pozdrawiam i życzę wiele cierpliwości!

   Usuń
  2. projekt kupiliśmy z Extra dom '' Dom przy Wiosennej 5'' :) hehe, odbicie lustrzane z drobnymi poprawkami. Mamy od kilku banków symulacje kredytów, mianowicie: mbank, pko bp oraz ing bank śląski. Porównując te 3 oferty Prowadzi pko bp. Z tego co się orientowaliśmy wystarczą podstawowe formalności, w pko bp na decyzje czeka się około tygodnia, a na pieniążki 2-3 tygodnie od zatwierdzenia wniosku, w zależności kiedy chcemy 1 transzę. Kobietka wydawała się kompetentna ale zobaczymy:) Mała ciekawostka z kosztami kredytu między 2 bankiem, a bez kosztów 3im, jest różnica 21 tysięcy. Kosmos. Jeszcze zamierzamy sprawdzić kilka banków w naszym mieście, żeby mieć czyste sumienie:)

   Usuń
  3. Ooo, jak milutko! To możemy się uważać za takie dwie bliźniaczki:)
   Zaglądnęłam właśnie na stronkę extra dom i zobaczyłam odbicie lustrzane - szkoda, że wraz z rysunkiem ścian i mebli odbili też literki! Zawsze zastanawia mnie jak ludzie mogą robić takie rzeczy tak na odwal się, zamiast porządnie się do tego przyłożyć:) Ale nic nie poradzimy na lenistwo niektórych. A jakie poprawki nanieśliście? I strasznie szybciutko u Was czeka się na kredyt! Co miasto to inny obyczaj, to ciekawe. Pozdrawiam Cię serdecznie, cieszę się, że jesteś z nami:)

   Usuń
 2. uspokajają nas, że nie ma co się stresować za w czasu, jeśli chodzi o kredyt. Większość papierków tj: zaświadczenie o dochodach mają ważność 1 miesiąc. Myślę, że to zależy od banku indywidualnie. Choć nie wierze, że tak ładnie pójdzie. Hmmm co do poprawek to drzwi dodatkowe do kotłowni, likwidacja okna w łazience na parterze, na górze dobudowanie w największym pokoju garderoby, piec na węgiel- drzewo iii dach dostosowany pod blachodachówke. Reszta myślę, że wyjdzie na bieżąco, a Wy macie jakieś poprawki?

  OdpowiedzUsuń
 3. nie kochana....Wiosenna 5, to jest właśnie popoprawkowy projekt:) Tak więc można powiedzieć, że prawie nasz, autorski:) Połączyliśmy projekt 3 z 4, zmieniając parę rzeczy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. no to my dostosowaliśmy go pod swoje oczekiwania jak tak. Zresztą one wszystkie są bardzo podobne do siebie

  OdpowiedzUsuń
 5. Asiu i jak tam u Was sprawy się mają?

  OdpowiedzUsuń