czwartek, 18 czerwca 2015

Kwitnąco

Witajcie kochani. Piątek przywitał nas deszczem, tak bardzo wciąż potrzebnym roślinkom. Mam jedynie nadzieję, że jednak weekend będzie pogodniejszy i będzie można coś porobić w ogródku. Pracy nigdy koniec, zawsze jest coś do zrobienia, z resztą nawet pewnie gdyby nie było, to znalazłabym nowy pomysł do realizacji:) Tak już mam.
   Poniżej jeden z moich obecnych ulubionych zakątków ogrodu. Ostróżka kwitnie tak pięknie, pomyśleć, że wyhodowałam ją z malutkich nasionek... Poniżej z lewej rozkwitła się też firletka o cudnych, srebrnych liściach oraz silno-różowych kwiatach. Zdjęcie nie oddaje ich uroku. No i moja róża na pniu... Ma przygotowanych mnóstwo pączków, więc cieszę się na myśl o kolejnych rozwiniętych kwiatach. Trzeba pamiętać przy różach, aby obrywać przekwitłe kwiatostany, by pobudzić do zawiązywania nowych. Inaczej energia rośliny niepotrzebnie idzie na zawiązywanie nasion, które w tym przypadku są niepotrzebne. Dodatkowo muszę wykombinować dłuższego kijka i wbić obok róży na pniu, bo widzę, że ta pod wpływem ciężaru liści i kwiatów zaczyna delikatnie nachylać się w jedną stronę. Trzeba jej pomóc.

Żeby zobrazować jak wysoka jest wyhodowana ostróżka, pokażę Wam to zdjęcie poniżej, gdzie niebieskie kwiatostany pysznią się nad moją głową. Zdjęcie zostało zrobione przez mojego Mężusia zanim jeszcze firletka całkiem się rozkwitła. Po prawej stronie widzicie kłódkę. Teraz wiszą tam również różne klucze.
 I nasz bociek, który w tamtym roku zebrał zamówienie i w tym dzielnie się spisał:) Będzie Chłopczyk! Spodziewałam się dziewczynki, dlatego teraz mamy myślenicę nad imieniem:)
A to Wojtuś kochany, mały ogrodnik, pomaga mi w pracach.
 Jak widzicie na zdjęciu poniżej od domu do naszego ogrodzenia jest niewiele miejsca. Szczególnie mało zostaje go od tarasu, dodatkowo znajduje się tam mniej ziemi. Wobec tego mój Grzesiaczek wykorzystał trylinki do stworzenia ścieżki wiodącej od przodu domu do zachodniej części działki. Już wygląda dosyć ciekawie, ale postanowiłam nieco zmienić ten pomysł. Na uschniętego rododendrona proszę nie patrzcie, został już wykopany, a na jego miejsce wsadziłam azalię. Ten rododendron już długo chorował i myślałam, że uda mi się go wyleczyć, jednak tak się nie stało. A wracając do mojego pomysłu - pod trylinki podłożę folię, aby nie zarastały chwastami, a na folię wysypię kamyczek, który kiedyś sukcesywnie ozdobi się dodatkowo szyszkami, których widok uwielbiam. Generalnie lubię naturalne materiały w ogrodzie. Często ze spacerów zabieram różnego rodzaju pamiątki, takie jak właśnie szyszki, czy kamienie, które zawsze w ogrodzie znajdą swoje wykorzystanie.
 Jak na przykład poniżej, przy brzózce. Okryłam folią niewielki kawałek ziemi wokół drzewka, wyłożyłam kamyczki przyniesione ze spaceru, a na to szyszki.
A to zdjęcie zrobione przez Grzesia... Nasz mały raj na ziemi.

 O ile deszcz jest potrzebny, to jednak mam nadzieję, że jak już wrócę z pracy, to pogoda troszkę się zmieni, bo wieczorkiem wraz z istotką w moim brzuszku idziemy na wieczór panieński mojej Przyjaciółki i bardzo nie chciałabym moknąć.
  Miłego dnia Wszystkim i udanego weekendu!

3 komentarze:

 1. Nie dobrze sadzić brzozę zbyt blisko domu bo ona ma płytkie korzenie i ma tendencje do przewracania się przy silnych wiatrach i jako duże drzewo może naruszyć dom. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj kochana. Brzózka ma pozostać wciąż małym drzewem, będziemy ją regularnie przycinać w miarę potrzeby, więc nic takiego nie powinno się stać:) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Przepiękne wszystko, a Gospodyni jest najpiękniejszym kwiatem!

  OdpowiedzUsuń