czwartek, 6 marca 2014

Wybraliśmy okna Veka Alphaline.... i już w sobotę startujemy!

   Dobry wieczór kochani!
   Intensywny dzień, dopiero wróciłam do domku. Pozwólcie, że nadgonię trochę z kolejnymi informacjami.
   Zaliczka (4300zł) za dachówkę z oknami dachowymi Roto i dodatkami została zapłacona, za jakieś dwa, trzy tygodnie będę musiała wpłacić resztę. Otrzymaliśmy (z ogromną zniżką) od Pana Pawła z Abito ślicznego kogutka na dach, który jak na razie bezpiecznie czeka sobie na swoją kolej w garażu.
   Wczoraj był u nas Pan Przemyslaw Piwowarczyk  z firmy Achtfen. Przesympatyczna osoba, która potrafi doradzić rozsądne rozwiązanie, potrafi słuchać, a także bardzo idzie na rękę. Za co jeszcze mogę pochwalić Pana Przemka to świetna komunikacja z nim. Pan Przemek zadzwoni, jeśli trzeba, to wiele, wiele razy, odpisze na każdego maila, a także cierpliwie wytłumaczy wszystkie rzeczy. Polecam serdecznie interesy zarówno z Panem Pawłem z Abito, jak i z Panem Przemkiem z Achtfen.
   Zdecydowaliśmy się ostatecznie na okna Veka Alphaline Plus, z potrójnymi szybami U=0,6. Na zewnątrz okleina orzech, w środku kolor biały. Szprosy jednak złote, 8 mm - uznałam, że takie najbardziej będą pasować zarówno do brązu, jak i białego. Była opcja szprosy na zewnątrz brązowe, w środku białe, jednak różnica w cenie zadecydowała o wybraniu koloru złotego, który był znacznie tańszy. 
   Alphaline Plus to profil 90 mm, 6 komorowy, klasy A. Trzy uszczelki oraz ciepła ramka.  Klamka Atlanta Secustic. Okna są z listwą podparapetową, która potem ułatwia montaż parapetów.
   Okucia firmy Roto NT.
   Pan Przemek doradził nam, abyśmy zamiast trzech okien balkonowych, wybrali jedną ramę dla nich wszystkich, wtedy profile PCV nie będą zajmować tak dużej przestrzeni. Zdecydowaliśmy się nieznacznie pomniejszyć otwory okienne właśnie w przypadku tych narożnych okien balkonowych. Zwężyliśmy również otwór na okno balkonowe na pierwszym piętrze, ponieważ w projekcie przewidzieli okno jednoskrzydłowe o szerokości aż 1180mm... Kolos. Rozwiązanie kompletnie nieprzemyślane, ponieważ tak wielkie drzwi swoje ważą i po pewnym czasie po prostu mogą opaść, zawiasy nie wytrzymają, wszystko siądzie i będziemy musieli wymieniać okna. Zmniejszając te dwa otwory, a także umieszczając trzy okna w jednej ramie, nieco obniżyliśmy koszt okien. Dodatkowo Pan Przemek wynegocjował lepsze ceny szprosów. Dlatego 18 okienek Veka Alphaline Plus wyniesie nas 18500zł. 
     Bardzo podoba mi się w tej wspólnej ramie również to, że jeden ze słupków będzie słupkiem ruchomym, co oznacza, że po otwarciu dwóch okien balkonowych, on po prostu również się z nimi przemieści, tworząc szeroką przestrzeń. Więc w każdym momencie bezproblemowo możemy na przykład wynieść na taras stół.
   Jak widzieliście wcześniej, braliśmy pod uwagę wiele różnych firm i okien. Od Drutexa, przez Aluplasta (Ideal 8000) do Brugmanna... W końcu trafiliśmy na Pana Przemka i to on zdołał nas przekonać, aby jednak zakupić okna Alphaline. 
   A teraz jeszcze jedna wiadomość:) Tyczymy budynek już w tą sobotę!!! Natomiast we wtorek przyjeżdża koparka... Nie możemy się już doczekać.
***************

7 komentarzy:

 1. czekam koniecznie na zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Asiu, a jak tam u Was idzie? Jak postępy?

  OdpowiedzUsuń
 3. postępy takie: zaczynamy na początku kwietnia, mamy już geodetę, kierownika budowy, załatwiona koparka, w sobotę będziemy ulewać chudy beton pod garaż na jakieś narzędzia i różne rekwizyty:D a tak oficjalnie to czekamy na znak kiedy możemy zaczynać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Asiu! No to również już wnet zaczynacie! Super, cieszę się bardzo, może kiedyś pochwalisz się fotkami, z chęcią zobaczę naszego bliźniaka:)

  OdpowiedzUsuń
 5. noo postaram się na bieżąco postępy fotografować, a Wy będziecie wspominać '' upff to już za nami'' hehe powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
 6. Oto zlodziej prosze Panstwa. Zyjemy w raju dla wszelkiem masci popaprancow i malwersantow. Wlasciwie, to pod ich rzadami, wiec niewiele moze jeszcze dziwic, ale ludzie do mnie dzwonia, pisza....i dlatego to wklejam. Tak, to zlodziej. Piwowarczyk Przemysław, Jaworzno, ul. Szymały 14/12. FIRMA HANDLOWO MONTAŻOWA Przemysław Piwowarczyk. Gosc podaje adres i nawet firme tam rejestruje, a to mieszkanie ...przy moim skromnym udziale...zostalo zlicytowane i nie wiem co sie tam teraz miesci, ale na pewno nie firma tego naciagacza. Co nie przeszkadza zadnemu urzedowi, bo niby dlaczego. Oni powiedza jak zawsze, ze nie maja sobie niczego do zarzucenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam od Pana Piwowarczyka dług do ściągnięcia dlatego proszę o kontakt. Mój maila grzegorztabor@onet.pl.

   Usuń