Inspiracje

Tutaj zamieszczać będę zdjęcia, które stanowią dla nas inspiracje do aranżacji naszego domku. Będzie nam o wiele łatwiej, jeśli pogrupujemy to co nam się podoba, później wybór nie będzie stanowił takiego problemu.

I KUCHNIA

Nasza kuchnia na pewno musi być jasna i ciepła. Myślę o elementach drewnianych albo po prostu przypominających drewno. Na kuchnię chcemy przeznaczyć około 20 tysięcy, łącznie ze sprzętem AGD (plus koszty stołu i krzeseł). Podoba mi się połączenie białego z brązowym, także nieliczne elementy ciemne mogą się pojawić w kuchni (np ciemniejszy blat).1. Zdjęcie powyżej ukazuje mniej więcej kuchnię, jaką chciałabym mieć - brązowy front, blat jasno kremowy. Podobają mi się również metalowe uchwyty. Jedyne co bym zmieniła, to kafelki - ich color nie do końca do mnie przemawia. A także pozbyłabym się otwartych półek i szafek, w których widać zawartość. Nie jestem przekonana również do wytłoczeń na drzwiczkach koło mikrofali, wolałabym, aby to była gładka powierzchnia, tak ja na poniższym zdjęciu.2. Powyżej...ciekawe rozwiązanie i połączenie kolorów, jednak nie jestem do końca przekonana, że chciałabym tak ciemne meble w kuchni. Podoba mi się za to kolor paneli - jasny i ciepły.
3. Powyżej jeszcze inna wersja, tym razem jednak zbyt nijaka, brakuje tutaj ciepła, za dużo białych elementów i jak dla mnie wisząca szafka nie za bardzo pasuje do reszty.


4. Ta kuchnia ma coś w sobie, aczkolwiek dla mnie jest wciąż za ciemna. Podoba mi się kolor blatu oraz metalowe uchwyty, a także to, że wszystkie szafki zakrywają wnętrze. Nie podobają mi się czarne fragmenty.
5. Dwa powyższe zdjęcia przedstawiają kuchnię zaprojektowaną dla Domu w Amarylisach. Podoba mi się połączenie białego z drewnem. Znowu i tutaj zrezygnowałabym z przeszklonych elementów.

6. Podoba mi się powyższy stół - ciekawe połączenie kolorów. Zastanawia mnie tylko, czy jest możliwość rozłożenia tego stołu.


7. Kuchnia z Ikei - bardzo praktyczne rozwiązania, niestety kiepskie zdjęcie, na żywo wygląda lepiej:)


8. Ładna, jasna kuchnia....9. Znowu kuchnia z Ikei:) Podoba mi się kolor tego drewna - taki ciepły. I białe blaty rozjaśniają kuchnię.


10. Bardzo miła kuchnia, nistety kiepskiej jakości zdjęcie nie oddaje jej kolorów
Powyżej mój obecny faworyt - szary blat, jasne szafki własnie w tym kolorze, jedynie może kolor szkła bym zmieniła, ale niekoniecznie. Biały jest uniwersalnyII SALON


1. Zdjęcie powyżej zaczerpnęłam z wizualizacji zamieszczonej na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=4dhXV_cLbsg
Bardzo podoba mi się styl salonu...Jest jasny, ciepły... Jasne panele, jasne meble... Myślę o kremowym narożniku, bo co prawda bardzo podoba mi się biały, ale jest to kolor zupełnie niepraktyczny.

w zdjęciach powyżej i poniżej chodzi mi głównie o kolorystykę, która mi się podoba.


Narożnik poniżej zamieszczam tu jedynie ze względu na ciekawą kolorystykę - jest ciepła i praktyczna.

Agata Meble
Mam pewne wymagania co do narożnika jaki chciałabym mieć w domu... Ma być wygodny, praktyczny, ze schowkiem na pościel i z powierzchnią do spania....

III OGRÓD

A teraz kilka inspiracji ogrodowych...


1. Ciekawy pomysł na oświetlenie ścieżki w ogrodzie. Podoba mi się, aczkolwiek nie wiem na ile to jest praktyczne. Po pierwsze takie fluorescencyjne kamyczki kosztowałyby dosyć sporo, a trzeba by było mieć ich sporo, aby efekt był widoczny. I pewnie kamyczki mogłyby zarastać trawką, musiałabym je umieścić gdzieś na agrowłókninie. Jednak sam pomysł jest ciekawy
2. Powyższe zdjęcia ukazują drewniane ścieżki, które marzą mi się od dawna...mają taki cudowny urok. Może kiedyś, jak poproszę mojego Mężusia, to mi takie zrobi gdzieś w ogrodzie? Tylko co ja będę musiała dla Niego zrobić w zamian:)

3. Świetny pomysł na odpoczynek pod drzewkiem. Tylko że my będziemy musieli poczekać na to, aż zasadzone przez nas drzewko urośnie, ponieważ te, które już są na naszej działce będziemy musieli niestety usunąć, aby domek mógł się zmieścić zgodnie z wymogami przepisów budowlanych.


3. Uwielbiam tego typu rzeczy. Takie pomysły strasznie mi się podobają, gdybym miała odpowiedni sprzęt, sama bym zrobiła taką ławeczkę:)4. Zakupimy sobie tego typu domek narzędziowy, jest słodziutki i praktyczny. A jak Mąż wyrzuci mnie z domu, to sobie w nim zamieszkam :P

5. Cuuuuudowna. Urocza i śliczna:)


6. A teraz coś, w czym naprawdę się zakochałam... I poważnie myślę o tym, aby coś takiego zamówić, jednak z takim dachem, który umożliwiałby zarówno schron przed deszczem, jak i odprowadzenie dymu z ogniska. Bujane ławki naokoło - genialne. Byłoby to połączenie altany z paleniskiem i miejscem do totalnego relaksu:)


7. A powyżej takie dodatki dekoracyjne do ogrodu - świetny pomysł na doniczki dla kwiatów.

8. Gdyby tak wiedzieć gdzie kupić taką formę...


9. Kolejny pomysł na palenisko...


10. I znowu pomysł na ogrodowe dekoracje:) Zrobię takie kiedyś


11. Urocza ławeczka!

 12. Altanka oraz palenisko...Wspaniały pomysł, jednak przy altance wykorzystałabym szklany dach, aby nie zacieniać kuchni.


13. Grześ obiecał zbudować domek narzędziowy:)


14. I właśnie dlatego nie warto wyrzucać starych, dużych i pękniętych donic glinianych!

15. Urocze! Kto mi taki zrobi? :(


16. Piękna kostrzewa siwa

17.
18.
schody na taras oraz piękna kostka
https://www.youtube.com/watch?v=RfXUNer3ITA

19.

a tutaj piękna wiata, jeśli będzie mieć dach, to idealna dla mojego wasągu:
http://www.popularmechanics.com/home/how-to-plans/pergola/3352816

IV ŁAZIENKAPodoba mi się, że większość jest w tonacji biało brązowej, a jedynie małe elementy zaakcentowane są na czarno.V INNEOryginalna dekoracja, ja by jedynie pomalowała osłonkę, którą tutaj stanowi forma do ciastaA tak równiutko poskładane będą wreszcie podkoszulki mojego Męża, kiedy już będziemy mieć większą garderobę i taką właśnie komodę. Wreszcie podczas wyciągania jednego podkoszulka nie będzie mi rozwalał wszystkich innych, doprowadza mnie to do szału, bo potem na nowo wszystko muszę składać...


Podoba mi się ten pomysł, może uda nam się go zastosować do kilku schodków w naszym domku? Zobaczymy.


A tu pomysł zagospodarowania przestrzeni pod schodami...Genialne


Pralka i środki czystości sprytnie schowane:)


Tak się będziemy ratować, jak przybędzie nas za dużo :P


A to po prostu jeden z pomysłów na sypialnię, który mi się podoba - na pewno na panelach położymy coś mięciutkiego, żeby było przyjemnie w stópki.


A tu rozkoszne wiosenne dekoracje. Mój dom będzie ich pełen.A taki obraz kiedyś może sobie sporządzę:)


Ciekawy pomysł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz