wtorek, 30 lipca 2013

Początki są trudne

Jest już końcówka lipca, a nasze starania o pozwolenie rozpoczęliśmy w maju tego roku. Do tej pory wydaliśmy prawie 7000 zł na same papierki, z czego najdroższy był projekt i jego modyfikacja. Papierkowe formalności to istna droga przez mękę, która miejmy nadzieję będzie nam już wkrótce wynagrodzona.

Swój projekt bazowaliśmy na dwóch następujących:

Dom przy Wiosennej 3



Oraz Dom przy Wiosennej 4:




Teraz wytłumaczę na czym polegały zmiany. Połączyliśmy dwa powyższe projekty w jeden, skutkiem czego powstał Dom przy Wiosennej 5. Stylistyka bazuje na Domu przy Wiosennej 4 (podobają nam się okna oraz balkony). Zlikwidowaliśmy garaż i zostawiliśmy po prawej stronie (która u nas będzie stroną wschodnią) okna na poddaszu, a także jedno w miejscu pralni. Zamiast garażu mamy zamiar postawić wiatę - materiał jeszcze do przemyślenia. Będziemy płacić niższy podatek, a i sama budowa domu będzie o wiele tańsza. Dodatkowo zlikwidowaliśmy lewe okno frontowe, a w jego miejsce wstawiliśmy okno balkonowe, tworząc piękny narożnik.

Wybierając nasz domek kierowaliśmy się kilkoma kryteriami:
-chcieliśmy mieć połączony salon z kuchnią i jadalnią (w naszym projekcie jedynie kominek oddziela te pomieszczenia dając możliwość jednoczesnej małej prywatności w kuchni oraz okazji zaskoczenia gości specjałami, a także z drugiej strony stałego kontaktu z osobami będącymi w salonie).
-pokój na parterze, który będzie pełnił funkcję pokoju gościnnego
-3 sypialnie na poddaszu
-przynajmniej jeden balkon (kocham balkony, mój Mąż się ze mnie śmieje, ale dla mnie to było ważne kryterium)
-prosty w konstrukcji dach (aby przełożyło się to na mniejsze koszty budowy, bo jak wiadomo wszędzie będziemy musieli szukać oszczędności)
-mała łazienka na dole i większa na górze
-spiżarnia! (oczywiście przeżyłabym, gdyby jej nie było, ale zawsze warto ją mieć, prawda?)
-kuchnia umiejscowiona na północ, ewentualnie północny zachód

Nasza działka ma 10 arów, jest długa, ale wąska, tak więc szukaliśmy również projektu domu, który zmieści się na naszą działeczkę. W tym przypadku minimum to 17,5 m.

Tak prezentuje się wizualizacja naszego Domu przy Wiosennej 5:



Pomyślałam, że zrobimy jednak cieplejszą elewację. Wzorowałam się na poniższym domku:


Mój sprytny, kochany Mąż zrobił dla nas szybką wizualizację. Oto jej efekt:


Zupełnie inny dom! Znacznie cieplejszy, przytulniejszy i taki...po prostu domowy. Jakby dodać czerwone albo różowe surfinie na balkonach i w oknach, to już w ogóle robi się uroczo.

A tutaj wersja zaproponowana przez Panów wykonujących modyfikację naszego projektu. Jest on niestety zbyt dostojny jak na mój gust i nie do końca do mnie przemawia:



Jak na razie żyjemy marzeniami, nasz kochany Teść stara się nam pomóc z kolejnymi etapami, teraz bowiem potrzebujemy wpisać projekt domu w mapę 1:500, a także uzyskać różne potrzebne do pozwolenia na budowę papiery.

8 komentarzy:

  1. Fajne te domki. :))
    Jakiś bałagan wprowadziłam Ci w kręgach, sorki... na blogu jestem od niedawna, jeszcze się uczę i byłam ciekawa co to jest i... :/ Mam nadzieję, że to nic na trwałe i możesz usunąć ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj Agatek! Jak miło, że do mnie wpadłaś. I niczym się nie martw, ja się także nie znam na kręgach:) Nic nawet nie zauważyłam i według mnie nie zrobiłaś żadnego bałaganu:) Pozdrawiam ciepło!

      Usuń
  2. Gdy masz problemy z instalacją hydrauliczną, nie czekaj z ich naprawą. Na stronie http://hydraulik.wroclaw.pl/ znajdziesz usługi hydrauliczne, które zapewnią Ci profesjonalną i skuteczną pomoc. Skorzystaj z linku i zaufaj doświadczonym hydraulikom, którzy szybko rozwiążą Twoje problemy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Kiedy niedawno zdałem sobie sprawę, że nadszedł czas na przegląd komina w moim domu, ważne było dla mnie, aby znaleźć doświadczonego i rzetelnego kominiarza. Znalezienie kogoś, kto nie tylko profesjonalnie oczyści komin, ale również dokładnie sprawdzi jego stan, było dla mnie priorytetem. Skorzystałem z usług dostępnych na https://kominiarzszczecin.pl/ i byłem bardzo zadowolony z ich pracy. Fachowe podejście, dokładność i profesjonalizm sprawiły, że czułem się bezpieczny i dobrze obsłużony.

    OdpowiedzUsuń
  4. Profesjonalne usługi hydrauliczne powinny obejmować nie tylko standardowe naprawy, ale również modernizację istniejących systemów. Dzięki temu można znacząco poprawić efektywność energetyczną oraz komfort użytkowania instalacji wodnych. Hydraulik z doświadczeniem potrafi doradzić najlepsze rozwiązania dopasowane do potrzeb każdego klienta. Szczegółowe informacje o ofercie można znaleźć tutaj: https://g.co/kgs/fwEXQE. To inwestycja, która zwraca się z czasem.

    OdpowiedzUsuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  6. Produkty oferowane w sklepach ogrodniczych, takie jak garaże, powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne, aby dobrze komponowały się z otoczeniem. Strona https://ogrodolandia.pl/garaze zawiera szczegółowe informacje na temat dostępnych modeli oraz ich parametrów technicznych. Przy wyborze garażu warto zwrócić uwagę na jego wymiary, rodzaj dachu oraz możliwość wyposażenia go w dodatkowe elementy, takie jak okna czy drzwi. Kluczowe znaczenie ma także odpowiednie przygotowanie terenu przed montażem konstrukcji. Warto wcześniej skonsultować się z dostawcą, aby dobrać rozwiązanie spełniające wszystkie wymagania.

    OdpowiedzUsuń
  7. Świetnie napisane! Każdy początek bywa trudny, a dobrze utrzymany sprzęt pomaga w wielu branżach. Jeśli ktoś potrzebuje profesjonalnej regeneracji, warto sprawdzić regeneracja pomp hydraulicznych, naprawa pomp hydraulicznych.

    OdpowiedzUsuń