środa, 21 sierpnia 2013

Architekt i geodeta

Ostatnio dodałam dwie zakładki - "Inspiracje" oraz "Domki, o których myśleliśmy na początku". Zapraszam do oglądania i czytania:).

A teraz mały update odnośnie naszych kolejnych poczynań. Znaleźliśmy Panią Architekt, która zrobi nam projekt zagospodarowania terenu i doprowadzi wszelkie formalności aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Bardzo miła i konkretna kobieta. Zdecydowaliśmy się podpisać z nią współpracę. Co do kosztów - okazuje się, że nasze obawy jednak zostały potwierdzone, gdyż kwoty, o których pierwotnie usłyszeliśmy od innych specjalistów wydają się być zbliżone do tej, którą ostatecznie musimy zapłacić. Jak to wygląda w naszym przypadku? Już pokazuję:

Projekt zagospodarowania terenu (bez garażu) + adaptacja projektu architektonicznego + charakterystyka energetycznie + wyłączenie gruntu z produkcji rolniczej + uzgodnienie tras przyłączy w ZUDP - 2000zł.
Adaptacja projektu konstrukcyjnego + przeliczenie fundamentów i więźby do lokalnych warunków gruntowych -  400zł

Podane ceny są cenami netto, natomiast Pani Architekt wzięła na siebie również kwestię geodety, który ponoć ma wziąć za opinię geotechniczną (dwa odwierty) - 700-800zł.

Poniżej zamieszczam zdjęcie próbnej mapki wykonanej przez Panią Architekt, która już przykładowo naniosła nasz domek na działkę. Obszar na czerwono to teren naszej działki oficjalnie na papierze notarialnym (14 arów), przy czym oczywiście my użytkować będziemy jedynie 10 arów, tak jak umawialiśmy się z naszymi Rodzicami - sad (po lewej stronie) pozostaje częścią wspólną dla całej Rodziny. Niestety ponieważ  działka zwęża się w prawo, jesteśmy zmuszeni umieścić nasz dom bardziej po lewej stronie, skutkiem czego musimy wyciąć kilka śliwek i jabłoni. Zrezygnowaliśmy z wysyłania pisma do Ministerstwa, ponieważ mogłoby to potrwać aż do pół roku, a my chcemy wziąć kredyt jeszcze w tym roku.Jak widać na mapie naniesione  są również miejsca parkingowe, ponieważ nasze lokalne warunki zabudowy mówią o tym, że muszą być zapewnione przynajmniej dwa takie miejsca. Nasz dach musi mieścić się między 30 a 45 stopni, jak wspominałam wcześniej, wysokość domu nie może być większa niż 9 m (nasz ma 8,34m), okap musi być naokoło domu, itd...


A teraz idę do łóżeczka i do mojego kochanego Męża, czas odpocząć po ciężkim i pracowitym dniu, bo jutro czeka kolejny (zostaję ostatnio nieco dłużej w pracy i wracam naprawdę padnięta, ze sztywnym kręgosłupem). Tak więc dobranoc na razie:)

4 komentarze:

 1. podzielcie się z nami informacją jaką oferte wybraliście, jaki koszt robocizny w stanie surowym otwartym

  OdpowiedzUsuń
 2. w naszych okolicach wycenili nam różni panowie od 20- 30 tys. z przygotowaniem dachu. Twierdzą, że do 7-8 tygodni.. ale praktyka pokaże!

  OdpowiedzUsuń
 3. wzorujemy się także na Waszych zakupach i to chyba także zależy od regionu, porównując też oferty z całego kraju. Chyba jedyny plus podlasia hehe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a jaki projekt wybraliście dla siebie?

  OdpowiedzUsuń